Hakkımızda

Ülke Emeklilik Danışmanlık Merkezi, on altı yıldır Sosyal Güvenlik ve Emeklilik alanında hizmet veren Uluslarası Sosyal Güvenlik Uzmanı Deniz DOĞANAY koordinatörlüğünde faaliyet göstermektedir. Avrupa ve Türkiye Bürosunda çalışan 18 kişilik güçlü kadrosuyla tüm Avrupaya hizmet verilmektedir.

Özellikle Yurtdışı Emeklilik konusunda uzmanlaşmış kadrosuyla şimdiye kadar 1500 tanesi Mavi Kart sahibi ya da Alman uyruğuna geçmiş vatandaşlarımız olmak üzere toplam 4500 kişiyi emekli etmiştir.

Ülke Emeklilik Danışmanlık Merkezi’nin merkez bürosu, Avrupa’da en fazla Türkün yaşadığı Berlin’dedir. Berlin Bürosu’nun müdürlüğünü ise Sosyal Güvenlik Uzmanı Tülay ACAR yapmaktadır. Berlin Bürosu sadece Berlin’e değil Almanya’nın diğer şehirleri ve diğer ülkelerdeki temsilcilikleriyle tüm Avrupaya hizmet vermektedir. Güçlü yapısıyla alanında “1 numara” olmak yolunda emin adımlar atmaktadır.

Ülke Emeklilik Danışmanlık Merkezi çalışanları emeklilik hakkı olan herkese ulaşabilmek için televizyon programları yapmakta ve seminerler düzenlemektedir. Yurtdışı Emeklilik hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız bu televizyon programı ve seminerlerin videolarını youtube’tan izleyebilir. Ayrıca, hafta içi her gün saat 10-18, cumartesi günü ise 10-14 arasında ücretsiz danışma hattını arayan danışanlarına ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

Doğru ve güncel bilgilerin ışığında danışanlarını bilgilendirmek, daha az borçlanma ile daha yüksek maaş almalarını sağlamak için her ay ortalama 1500 kişiye seminer veren Sosyal Güvenlik Uzmanlarımız, bu güne kadar almanya ve avrupanın bir çok şehrinde onlarca  seminer ve bilgilendirme toplantısına katılmıştır.

Çalışmalarımız, kişilerin Türkiye’ye gitmesine ve bürokratik işlemlerle uğraşmasına gerek kalmadan en kısa sürede “sıfır hata” ile sonuçlandırmayı amaçlar. Ve “anahtar teslim” yapılır.